dekoracje kościołów

Przed ustaleniem projektu dekoracji kościoła należy skontaktować się z parafią, w której bierzemy ślub i zapytać czy istnieje w ogóle taka możliwość. Jeżeli uzyskamy zgodę z ramienia parafii następnym krokiem jest obejrzenie architektury kościoła.

W kościele najczęściej dekorowanymi miejscami są: ołtarz, tabernakulum, ołtarze boczne lub figura patrona parafii, nawy głównej, krzeseł Młodej Pary, krzeseł Świadków oraz klęcznika. Kompozycja dekoracjąca ołtarz jest największa gabarytowo.

Kwiaty do dekoracji nawy głównej mogą być ustawione na stojakach, zawieszone na ławkach bądAo umieszczone w konstrukcjach specjalnie do tego celu przygotowanych. Częstym rozwiązaniem przy ciemnych ławkach jest również zastosowanie jasnych wstążek, tiuli, woali, aby kontrast pomiędzy kwiatami a ławką był bardziej widoczny. Jeżeli zdecydujemy się na użycie w dekoracji świec zachowajmy maksimum bezpieczeństwa. Jeśli są ustawiane na podłodze najlepiej niech będą w szklanych lampionach tak, aby nikt nie był narażony na poparzenie a zwiewne kreacje pań na zniszczenie.

Uzupełnieniem kwiatowych dekoracji kościoła może być biały (lub w innym kolorze przewodnim) dywan z rozsypanymi płatkami róż, rożki z płatkami do sypania. Dla dzieci niosących obrączki- kwiatowa poduszka do obrączek.