dekoracje ślubne kościołów

Dekoracje ślubne kościoła to nieodzowny element tak ważnej uroczystości jakim jest ślub. Kościół, dzięki odpowiedniej oprawie kwiatowej, nabierze odświętnego, niepowtarzalnego charakteru a sama ceremonia utkwi w pamięci wszystkich.
W kościele najczęściej dekorowanymi miejscami są: ołtarz, tabernakulum, ołtarze boczne lub figura patrona parafii, nawa główna, krzesła Młodej Pary, krzesła Świadków oraz klęczniki. Wszystkie te dekoracje ślubne muszą ze sobą współgrać, tworząc wyjątkową całość.
Zazwyczaj dekoracja ślubna ołtarza jest największa gabarytowo, najczęściej stosujemy tutaj wyższe kompozycje kwiatowe, które prezentują się niezwykle dostojnie.

dekoracje ślubne nawy głównej

Kwiaty do dekoracji nawy głównej mogą być ustawione na stojakach, zawieszone na ławkach bądź umieszczone w konstrukcjach specjalnie do tego celu przygotowanych. Częstym rozwiązaniem przy ciemnych ławkach jest również zastosowanie jasnych wstążek, tiuli, woali, aby kontrast pomiędzy kwiatami a ławką był bardziej widoczny. Jeżeli zdecydujemy się na użycie w dekoracji świec zachowajmy maksimum bezpieczeństwa. Jeśli są ustawiane na podłodze najlepiej niech będą w szklanych lampionach tak, aby nikt nie był narażony na poparzenie a zwiewne kreacje pań na zniszczenie. Świece dodadzą blasku, ocieplą atmosferę. Dzięki dekoracjom ślubnym nawy głównej jesteśmy w stanie wykreować „korytarz kwiatowy” który zaprowadzi Młodą Parę do ołtarza. Przy pomocy dekoracji subtelnie zamkniemy nawę główną dla pozostałych gości, tak aby wyeksponować przemarsz przez kościół najważniejszych osób w tym dniu. Uzupełnieniem kwiatowych dekoracji nawy głównej może być biały (lub w innym kolorze przewodnim) dywan z rozsypanymi płatkami róż, rożki z płatkami do sypania. Często biały dywan ozdabiany jest inicjałami Młodej Pary.
Dla dzieci niosących obrączki przygotujemy kwiatową poduszkę do obrączek.

Przed ustaleniem projektu dekoracji ślubnych kościoła należy skontaktować się z parafią, w której bierzemy ślub i zapytać czy istnieje w ogóle taka możliwość. Jeżeli uzyskamy zgodę z ramienia parafii następnym krokiem jest obejrzenie architektury kościoła
Powyżej prezentujemy wybrane zdjęcia dekoracji ślubnych kościołów realizowane przez naszą firmę.
.