Wybierając wymarzoną wiązankę ślubną nie należy zapominać o butonierce pana młodego. Te dwa, niezwykle ważne, elementy dekoracji ślubnych muszą ze sobą współgrać, tworzyć "nierozerwalny tandem" z tą jednak uwagą że to właśnie bukiet ślubny jest elementem tu dominującym. Na zdjęciach powyżej prezentujemy wiązanką ślubną wykonaną z białej cantedeskii oraz uzupełniającą ją butonierkę pana młodego. W pracowni dekoracji Candida staramy się dbać o każdy szczegół. Zawsze służymy pomocą w doborze odpowiednich dekoracji ślubnych.
Butonierkę pana młodego dodajemy gratis do każdej zamówionej wiązanki ślubnej.
Wiązanki ślubne z cantedeskii to częsty wybór naszych Klientek. Z uwagi na rosnące zainteresowanie dekoracjami kwiatowymi wykonanymi z cantedeskii postanowiłam nieco przybliżyć Państwu kilka pomysłów realizowanych przez pracownię dekoracji Candida.
Na początek trochę informacji i ciekawostek odnośnie tych pięknych kwiatów.
Cantedeskia, kallijka (Zantedeschia Spreng.) – rodzaj roślin z rodziny obrazkowatych, obejmujący 8 gatunków pochodzących ze środkowo-południowej Afryki. W Afryce rośliny te porastają mokradła i przydrożne rowy. Z uwagi na bardzo atrakcyjne kwiatostany i ulistnienie cantedeskie, zarówno gatunki botaniczne jak i ich odmiany, są szeroko uprawiane na świecie jako rośliny ozdobne.
W języku polskim nazwą zwyczajową rodzaju cantedeskia jest kallijka lub kalla, co odnosi się historycznej klasyfikacji gatunków zaliczanych do tego rodzaju, do rodzaju Calla (czermień). Mimo że rośliny te zostały wydzielone do rodzaju W Polsce dawniej cantedeskię określono mianem bielikrasa.
Młode liście cantedeskii etiopskiej są spożywane po ugotowaniu. Pędy podziemne tej rośliny stosowane są jako pasza dla świń.
W tradycyjnej medycynie afrykańskiej liście cantedeskii etiopskiej są stosowane jako plaster na obtarcia, czyraki, rany, oparzenia, ukąszenia owadów, a także w razie artretyzmu i reumatyzmu.
Cantedeskie są popularnymi roślinami doniczkowymi i ogrodowymi, a także są uprawiane na kwiat cięty. Kwiaty cięte zachowują trwałość przez 10 dni, przy czym optymalna temperatura ich przechowywania wynosi 5 stopni Celcjusza. (źródło: Wikipedia).
W Europie cantedeskii stały się popularne w końcu XIX w. Artyści okresu art deco upodobali sobie te kwiaty i często wykorzystywali ich urok jako powtarzające się motywy zdobnicze. Prostota i czysta forma cantedeskii gwarantuje im specjalne miejsce w bukieciarstwie.
Poniżej prezentuje zdjęcia wiązanek ślubnych i butonierek, do których wykonania użyłam właśnie cantedeskii. Jak widać kwiat ten doskonale się nadaje do wiązanek charakteryzujących się prostą formą jak i bardziej złożonych. Ładnie także wyglądają wiązanki ślubne, w których cantedeskia nie jest kwiatem dominującym.
Powyżej zdjęcia wiązanki ślubnej oraz butonierki wykonanej z różowej cantedeskii, poniżej wiązanka ślubna wykonana z białej cantedeskii, róż, eustomy, ornitogalum, konwalii oraz butonierka z białęj cantedeskii, różowej eustomy, fioletowego ornitogalum.
I jeszcze jedna propozycja, tym razem wiązanka ślubna z cantedeskii, róż, anturium, frezji i crapsedii oraz pasująca do niej butonierka wykonana z cantedeskii, ruscusa i crapsedii.
Zdjęcia zamieszczone tutaj to tylko nieduży wycinek naszej oferty. Jak zwykle zachęcam do odwiedzenia galerii: wiązanki ślubne, butonierki i bransolety kwiatowe gdzie zamieszczamy inne zdjęcia wiązanek ślubnych, butonierek oraz bransolet kwiatowych, do których wykonania użyliśmy piękne kwiaty cantedeskii.
udostępnij wpis